Med a jeho dopad na lidské zdraví

 

 

Med je hustý sladký, velmi lepkavý a je vyráběn včelami, které sbírají sladký nektar z květů a stromů. Pro včeličky je med zdrojem energie a potravy a pro člověka je zdrojem vitamínů a přírodní síly, kterou využíváme v mnoha směrech.


Blahodárné účinky medu 

 

A v čem tedy vězí to přírodní tajemství? Med především obsahuje nespočetné množství vitamínů (A, C nebo B), minerálů (např. vápník, draslík, hořčík, fosfor nebo železo) a bílkovin. Základem medu jsou jednoduché cukry fruktóza, glukóza a sacharóza, které se liší podle druhu medu. Jednoduché cukry jsou pro naše tělo velmi lehce zpracovatelné a tím jsou rychle uvolňovány do krve. Jsou tedy okamžitým zdrojem energie. Nedílnou součástí složení medu jsou také látky jako mateří kašička, pyl nebo éterické oleje, které ještě zvyšují výživovou hodnotu medu. Med je takový elixír zdraví a dlouhověkosti.

 

A co všechno med dokáže

 

Pro včeličky je med zdrojem energie a potravy, pro člověka je zdrojem vitamínů a přírodní síly, kterou využíváme v mnoha směrech.

 

Med byl už odpradávna součástí domácích lékárniček, neboť se používal jako velmi účinné přírodní antibiotikum. Med svým složením jednoduše hubí drtivou většinu mikroorganismů, se kterými se naše tělo nedokáže samo poprat a to všechno bez vedlejších negativních účinků. Určitě také znáte způsoby, jak využít med při léčení nachlazení nebo dýchacích cest. Med si dáte samostatně po lžičkách, nebo se přidává do bylinkových čajů, kombinuje se s cibulí, česnekem, lékořicí nebo zázvorem.

 

Pokud jste pravidelným konzumentem medu, pak vás určitě už dlouho netrápila žádná viróza jako je angína, zánět průdušek nebo nachlazení. Med svým přírodním složením posiluje obranyschopnost organismu, zoceluje imunitu a zároveň zlepšuje funkci našich vnitřních orgánů. A protože med je velkým antioxidantem, působí také jako prevence před civilizačními chorobami. 

 

Vaši pokožku trápí onemocnění kůže, popáleniny, omrzliny, proleženiny nebo máte suché rty a pokožku celého těla? Zbavte se těchto kožních problémů a drobných nedokonalostí pokožky. Potírejte si poškozená místa tenkou vrstvou medu. Vaše pokožka pak bude hydratovaná, vyživená až do hloubky a navíc získá také ochranný film před škodlivými organismy. Díky svým výživným hodnotám a regeneračním účinkům je med velmi oblíbený také v kosmetice a přidává se do krémů, šampónů na vlasy nebo sprchových gelů. Účinky medu jsou skutečně malým zázrakem. 

 

Ale to ještě stále není všechno. Med je skvělým lékem na nespavost, zbaví vás napětí, stresu a depresí, urychluje léčení žaludečních vředů a zlepšuje trávení, preventivně působí proti rakovině, upravuje krevní tlak a posiluje srdce. V neposlední řadě celkově čistí náš zaneřáděný organismus a detoxikuje ho. 

 

Pokud med nebyl zrovna vaší oblíbenou potravinou, věříme, že jistě změníte názor a zařadíte jo alespoň občas do svého jídelníčku.

 

 

« zpět

AKTUALITY

Velký úspěch na světové soutěži.

02:30 - 29.11.2019

Dva druhy medovinky získaly stříbrnou medaili na prestižní soutěži vín z celého světa Michelangelo Awards 2019 v Jihoafrické republice

více «

 

Med a jeho dopad na lidské zdraví

02:14 - 29.11.2019

Med je hustý sladký, velmi lepkavý a je vyráběn včelami, které sbírají sladký nektar z květů a stromů. Pro včeličky je med zdrojem energie a potravy a pro člověka je zdrojem vitamínů a přírodní síly, kterou využíváme v mnoha směrech.

více «

 

Podpořte své zdraví extra silným sirupem z českého medu

02:13 - 29.11.2019

To, že zdraví neroste na stromě, věděli už i Kopčem a Veverčák, kamarádi na život a na smrt z knihy Eduarda Storcha „Lovci mamutů“. Málokdo si to však uvědomí dříve, než se skutečně nachladí a chce se zbavit nepříjemného škrábání v krku, kašle nebo r

více «

 


KONTAKT

JANKAR PROFI, s.r.o.

739 12 Čeladná 262

 

Tel.: +420 603 504 540

email: jankar.profi@seznam.cz

 

IČ: 258 681 28

DIČ: CZ258 681 28

Veterinární kód: CZ12989

CERTIFIKÁTY A OCENĚNÍ

Certifikát Certifikát Certifikát Certifikát


REGISTRACE
K ODBĚRU NOVINEK

Jméno:

E-mail:

- Zákazník

- Obchodník